Kalendarium Gminnej Biblioteki Publicznej w Moszczenicy

Rok 2010

W dniu 20 grudnia 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Moszczenicy, w ramach projektu „Pracuję na sukces” została zorganizowana wystawa prac plastycznych „W świątecznym nastroju” uczniów Zespołu Szkół w Srocku realizujących zajęcia polonistyczno-plastyczne dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej i zajęcia edukacji przez sztukę dla uczniów Gimnazjum. Prace wykonane zostały w technice: quilingu, kolażu, origami, i szydełkowania. Uczniowie wykonali stroiki świąteczne, dekoracyjne bombki, brożki, ozdoby choinkowe, girlandy, serwetki, witraże, anioły z masy solnej, pierniki świąteczne i pudełka na prezenty.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

III Powiatowy Turniej Recytatorski pn. „Emocje zakute w słowa — Chopin i jego muzyka w poezji” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę w Piotrkowie Trybunalskim i Starostrwo Powiatowe.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

Lekcja biblioteczna pt. „Książka dawniej, a współczesne formy wydawnicze”. Lekcję prowadził przedstawiciel wydawnictwa „Egmont” Pan Robert Grabowski.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

W dniu 4 października 2010 roku Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Moszczenicy Tomasz Kempa za wyróżniającą działalność w upowszechnianiu i ochronie kultury otrzymał honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczystość wręczenia odznaki nastąpiła w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi podczas inauguracji sezonu kulturalnego 2010/2011.

W dniu 11 czerwca 2010 została zorganizowana wystawa fotograficzna uczniów Gimnazjum w Moszczenicy biorących udział w zajęciach fotoreporterskich w ramach „Programu zindywidualizowanych zajęć pozalekcyjnych” dla uczniów Gimnazjum w Moszczenicy „Równajmy do najlepszych” realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wystawa nosi tytuł „Jeden dzień z życia gimnazjalisty”.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

W dniu 21 maja 2010 roku odbyło się spotkanie z bajkopisarzem Panem Wiesławem Drabikiem. Jest on autorem wielu pełnych humoru, chętnie czytanych i oglądanych przez najmłodszych książeczek.

Na uroczystość z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej do Domu Kultury przybyli uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Moszczenicy. Autor przygotował ciekawe zagadki, a za każdą dobrą odpowiedź dzieci otrzymywały nagrody-niespodzianki. W miłej atmosferze minęło kilkadziesiąt minut, po czym ustawiła się kolejka po autograf.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

W dniu 29 kwietnia 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Moszczenicy, w ramach projektu „Pracuję na sukces” została zorganizowana II wystawa prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół w Srocku realizujących zajęcia polonistyczno-plastyczne dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej i zajęcia edukacji przez sztukę dla uczniów Gimnazjum. Prace wykonane zostały w technice: sucha pastela, collage, ołówek, węgiel, farby witrażowe.

Wystawa prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół w Srocku uczęszczających na zajęcia polonistyczno-plastyczne dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej i zajęcia edukacji przez sztukę dla uczniów Gimnazjum w ramach projektu „Pracuję na sukces” realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.