Kalendarium Gminnej Biblioteki Publicznej w Moszczenicy

Rok 2011

W dniu 24 listopada 2011 roku odbył się IV Powiatowy Turniej Recytatorski "Emocje zakute w słowa - wędrówki poetyckie Czesława Miłosza" zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie i Starostwo Powiatu Piotrkowskiego.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

Nasza biblioteka angażuje się w kolejną akcję społeczną - będzie promować wśród młodzieży z całej gminy polską prezydencję w Radzie UE.

Uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum w Srocku "Rozegrali Unię po swojemu" Wzięli udział w grze edukacyjnej będącej symulacją obrad Rady UE.

Celem jest edukacja na temat Unii Europejskiej, nadchodzącej prezydencji Polski w UE oraz budowanie tożsamości i identyfikacji młodych ludzi, bibliotekarzy i nauczycieli ze wspólnotą europejską.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

W dniu 26 marca 2011 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Moszczenicy, w ramach projektu "Pracuję na sukces" została zorganizowana wystawa prac plastycznych "Wiosna, wiosna wkoło..." uczniów Zespołu Szkół w Srocku realizujących zajęcia polonistyczno-plastyczne dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej i zajęcia edukacji przez sztukę dla uczniów Gimnazjum.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

Konkurs plastyczno-czytelniczy "Jest niedaleko takie eko-miejsce…" zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć