Kalendarium Gminnej Biblioteki Publicznej w Moszczenicy

Rok 2012

Finał XV Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. K. K. Baczyńskiego. Laureatami zostali Martyna Badek oraz Przemysław Kowalski - uczniowie Zespołu Szkół w Srocku.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

9 października 2012 r. w Szkole Podstawowej w Babach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską, znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Zorganizowane ono zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Moszczenicy. W spotkaniu z pisarką wzięli udział uczniowie klas 0-III SP w Babach. Autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości literackiej, w której opisuje codzienne sytuacje, a jej bohaterowie to dzieci, które mają poczucie humoru i zwariowane pomysły. Pisarka przedstawiła swoim słuchaczom parę swoich publikacji. Jedna z nich to książka pt. "Gdyby jajko mogło mówić", w której to wyjaśnia dzieciom pochodzenie i znaczenie świątecznych zwyczajów. Opowiedziała również o swoich innych książkach, których fragmenty czytała Pani Elżbieta Kożurno. Zdaniem pisarki świat widziany oczami dziecka jest sam w sobie niezwykły, a szczypta magii nikomu nie zaszkodzi. Autorka zachęcała dzieci do czytania oraz uczestnictwa w konkursach literackich, gdzie mogą próbować swoich sił w pisaniu czy to poezji czy prozy na dowolny temat. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wzięło w nim udział ponad 60 dzieci.

Mamy nadzieję, że spotkanie „na żywo” z pisarką było niecodziennym przeżyciem i zachęciło dzieci do sięgnięcia po książki Renaty Piątkowskiej.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

W miesiącu maju 2012 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Moszczenicy przystąpiła do internetowego portalu e-usług bibliotecznych w.bibliotece.pl.

Portal e-usług bibliotecznych jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych wymianą informacji na temat książek, regionaliów, zbiorów multimedialnych i innych, gromadzonych w bibliotekach i zasobach prywatnych. Portal działa na wielu płaszczyznach przeznaczonych dla różnych grup użytkowników.

W dniu 13 stycznia 2012 roku odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Moniką Kowaleczko-Szumowską.

Na uroczystość z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej do Domu Kultury przybyli uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Moszczenicy.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć