Kalendarium Gminnej Biblioteki Publicznej w Moszczenicy

Rok 2013

W dniu 17 października 2013 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Moszczenicy najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Srocku mieli przyjemność gościć Pana Marcina Brykczyńskiego - autora ponad 25 książek dla dzieci. Pan Marcin opowiadał dzieciom o swojej twórczości oraz prezentował napisane przez siebie książeczki. Bez najmniejszego skrępowania odpowiadał na pytania dotyczące zarówno swojej twórczości, jak i życia prywatnego. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

W dniu 15 października 2013 roku w Zespole Szkół w Srocku z okazji obchodów "Roku Tuwima" zorganizowano zajęcia literacko-plastyczne dla uczniów i rodziców oddziału przedszkolnego.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

W dniu 29 maja 2013 roku z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika odbył się finał XX edycji konkursu plastycznego dla dzieci chorych i niepełnosprawnych pt. "Malujemy wiersze Juliana Tuwima". Uczestnicy z naszej Biblioteki oprócz nagród obejrzeli spektakl teatru "Art-Re" z Krakowa.

W miesiącu kwietniu zorganizowano wystawę fotografii autorstwa Kai Wadlewskiej pt. "Niejednolicie i mniej niejednolicie". Jak mówi autorka, fotografie opowiadają właściwie o wszystkim. I o szczęściu i o smutku, niepewności i strachu. Nie ma określonego tematu. To po prostu składanka mojego życia, choć na taką nie wygląda.

W dniu 11 kwietnia 2013 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Moszczenicy najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Srocku mieli przyjemność gościć Panią Roksanę Jędrzejewską-Wróbel, która jest autorką ponad 20 książek dla dzieci. Książki te otrzymały wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę "BESTSELLER-ka" i trafiły na Złotą Listę Fundacji ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom. Pisarka jest również laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i kropka" 2009.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie oddziału przedszkolnego. Autorka opowiadała uczestnikom o swoich książkach, pomysłach i procesie twórczym. Od samego początku prowadząca nawiązała świetny kontakt z czytelnikami i podbiła ich serca. Panowała wspaniała atmosfera, było dużo śmiechu i zabawy. Autorce towarzyszyła maskotka ryjówka Florka.

Wizyta pisarki miała charakter warsztatowy a jej tematem były emocje dzieci. Uczestnicy na podstawie czytanych przez pisarkę tekstów mieli za zadanie rozpoznanie emocji, które autorka ukryła w czytanych przez siebie fragmentach. Po wysłuchaniu dzieci samodzielnie sporządzały rysunki odzwierciedlające te uczucia. Powstałe w ten sposób prace stanowiły poszczególne strony książeczek. Pani Roksana podkreślała, że pisarz musi uważnie obserwować rzeczywistość i proste codzienne czynności, bo właśnie w nich jest najwięcej pomysłów na ciekawe opowieści. Uważa również, że warto czytać, bo każda książka to wyprawa w nieznany świat, z której wracamy odmienieni, mądrzejsi i lepsi.

Spotkanie dzięki niespotykanemu charakterowi bardzo spodobało się małym czytelnikom i z pewnością obudziło w nich chęć do dalszego poznawania świata książek.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć